Järjestötalossa toimivat yhdistykset

Savonlinnan Seudun Kolomonen ry

Toiminnanjohtaja Sirpa Kolistaja 0500-691 574, sirpa.kolistaja(at)kolomonen.fi
Yhdistyskoordinaattori Erja Järvisalo 044-571 5920, erja.jarvisalo(at)kolomonen.fi
Yhdistyskoordinaattori Kimmo Käärmelahti 044-741 9820, kimmo.kaarmelahti(at)kolomonen.fi
Talous- ja järjestösihteeri Maarit Kosonen 044-713 1095, maarit.kosonen(at)kolomonen.fi. VAPAALLA 1.7-31.8.
Sijaisena toimii Mervi Malinen 1-19.7. ja 5-16.8. yhteystiedot samat kuin Maaritilla.

Yhdistysapuri Johanna Kärkkäinen 044-218 4251, johanna.karkkainen(at)kolomonen.fi

Projektikoordinaattori KultRinki -hanke, Riitta Kärkkäinen 044-571 5932, riitta.karkkainen(at)kolomonen.fi

Projektipäällikkö Asukasloikka Seuraava Askel -hanke, Virpi Leskinen 044-700 4571, virpi.leskinen(at)kolomonen.fi
Projektiassistentti Asukasloikka Seuraava Askel -hanke, Jonna Hoppania 044-571 5931, jonna.hoppania(at)kolomonen.fi

Projektikoordinaattori Parasta Etelä-Savoon -hanke (Savonlinnan osio) Asta Vaittinen, 044-5715903, asta.vaittinen(at)kolomonen.fi

Savonlinnan Kylät ry

Lähde Vaikuttaa hanke, hanketyöntekijä Jaana Luostarinen, 044-741 3363, lahde.vaikuttaa@gmail.com

Kyliltä Kylille hanke, hanketyöntekijä Asko Koukkari, 044-977 4479, kyliltakylille@gmail.com

Savonlinnan HaTTU ry

HaTTUnarikka hanke, hanketyöntekiä Mirja Turkka, 044-743 1905, hattunarikka@gmail.com

Edustus STPS - Savonlinnan Seudun Palloseura ry

Toimisto, 044-7388722, edustus.stps(at)verkkosaari.net

Suomen Luonnonsuojeluliitto Etelä-Savo ry

Toiminnanjohtaja Timo Luostarinen 050-567 0500
etela-savo(at)sll.fi

Savonlinnan seudun Diabetes ry

Puh 044-053 3165 (Toimisto), diabetes_sln(at)hotmail.com

Savonlinnan seudun Romanilähetys ry

puheenjohtaja Ossi Blomerus 050-589 9246, ossiblomerus(at)netti.fi