Järjestötalossa toimivat yhdistykset

Savonlinnan Seudun Kolomonen ry

Toiminnanjohtaja Sirpa Kolistaja 0500-691 574, sirpa.kolistaja(at)kolomonen.fi

Yhdistyskoordinaattori Erja Järvisalo 044-571 5920, erja.jarvisalo(at)kolomonen.fi

Yhdistyskoordinaattori Johanna Kärkkäinen 044-571 5920, johanna.karkkainen(at)kolomonen.fi

Yhdistyskoordinaattori Kimmo Käärmelahti 044-741 9820, kimmo.kaarmelahti(at)kolomonen.fi

Talous- ja järjestösihteeri Maarit Kosonen / Riina Lind 044-713 1095, maarit.kosonen(at)kolomonen.fi

Yhdistysapuri Krista Sallinen 044-218 4251, kolomonen(at)kolomonen.fi

Projektipäällikkö Asukasloikka Seuraava Askel -hanke,
Virpi Leskinen 044-700 4571, virpi.leskinen(at)kolomonen.fi

Projektiassistentti Asukasloikka Seuraava Askel -hanke,
Jonna Hoppania 044-571 5931, jonna.hoppania(at)kolomonen.fi

Projektikoordinaattori Parasta Etelä-Savoon -hanke (Savonlinnan osio)
Asta Vaittinen, 044-5715903, asta.vaittinen(at)kolomonen.fi

Savonlinnan Kylät ry

Lähde Vaikuttaa hanke, hanketyöntekijä Jaana Luostarinen,
044-741 3363, lahde.vaikuttaa(at)gmail.com

Kyliltä Kylille hanke, hanketyöntekijä Asko Koukkari,
044-977 4479, kyliltakylille(at)gmail.com

Savonlinnan HaTTU ry

HaTTUnarikka hanke, hanketyöntekiä Mirja Turkka,
044-743 1905, hattunarikka(at)gmail.com

Osuuskunta Innostin

Innostavaa Kulttuuria hanke, projektikoordinaattori
Riitta Kärkkäinen, 044-571 5932, kultrinki(at)gmail.com

Sääminki seura

Vesj Kansa hanke, hanketyöntekijä Kira Boesen-Muhonen,
050-526 5163, vesjkansa(at)gmail.com

Edustus STPS

edustus.stps(at)verkkosaari.net

Suomen Luonnonsuojeluliitto
Etelä-Savo ry

Toiminnanjohtaja Heikki Härkönen, 050-567 0500,
etela-savo(at)sll.fi

Savonlinnan seudun Diabetes ry

Puh 044-053 3165 (Toimisto), diabetes_sln(at)hotmail.com

Savonlinnan seudun Romanilähetys ry

puheenjohtaja Ossi Blomerus 050-589 9246, ossiblomerus(at)netti.fi